تاریخ انتشار : جمعه 13 بهمن 1402 - 12:50
415 بازدید
کد خبر : 208918

۲۰ فیلم برتر با فروش بیش از ۱ میلیارد دلار

۲۰ فیلم برتر با فروش بیش از ۱ میلیارد دلار

    به گزارش دانلود فیلم و به نقل از برخورد دهنده اگر زمانی رسیدن به مرز یک میلیارد دلار به عنوان یک نقطه عطف بزرگ در نظر گرفته می شد، اکنون تقریباً یک انتظار برای فیلم های خاص است. تا حد زیادی به دلیل تلاش‌های دیزنی برای پیش از همه‌گیری، مرز ۱ میلیارد دلار

 

 

به گزارش دانلود فیلم و به نقل از برخورد دهنده اگر زمانی رسیدن به مرز یک میلیارد دلار به عنوان یک نقطه عطف بزرگ در نظر گرفته می شد، اکنون تقریباً یک انتظار برای فیلم های خاص است. تا حد زیادی به دلیل تلاش‌های دیزنی برای پیش از همه‌گیری، مرز ۱ میلیارد دلار اکنون فشارسنجی است که اکثر فیلم‌های پرفروش باید با آن اندازه‌گیری کنند. و در حالی که همه‌گیری باعث کاهش تعداد فیلم‌هایی شد که به آن می‌رسیدند، سینما به آرامی اما مطمئناً بهبود یافته است و سال ۲۰۲۳ دو میلیارد دلار بازدید داشت.

صنعت سینما ممکن است در رقابت با سرویس‌های استریم برای جلب توجه مجدد مخاطبان مشکل داشته باشد، اما حقیقت ماجرا این است که مخاطبان دسته دسته برای دیدن فیلم‌های خوب حاضر می‌شوند. بیش از ۵۰ فیلم بیش از ۱ میلیارد دلار در گیشه فروش داشته اند، اما تنها تعداد کمی از آنها را می توان با اطمینان عالی دانست. این ۲۰ فیلم به همان اندازه که از نظر مالی موفق بودند کیفیت بالایی دارند و ثابت می‌کنند که ترکیب درستی بین هنر و تجارت وجود دارد.

 

۲۰- «جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد» (۲۰۱۵)

درآمد جهانی: ۲,۰۷۱,۳۱۰,۲۱۸ دلار

Star Wars: The Force Awakens هر کاری که یک دنباله قدیمی باید انجام دهد را انجام داد. در حالی که شخصیت‌های آشنا مانند هان سولو (هریسون فورد) و لیا ارگانا (مرحوم کری فیشر) برای نقش‌های ارزشمند بازگشتند، چیزی که تماشاگران را به تماشای مکرر فیلم واداشت، جذابیت ستاره‌های جدید دیزی ریدلی، جان بویگا و اسکار آیزاک به عنوان نسل بعدی قهرمانان. این فیلم همچنین کیلو رن آدام درایور، پیچیده ترین شرور در کل حماسه را معرفی کرد.

افسوس، The Force Awakens بیشتر از این بود. این فیلم اساساً به‌عنوان یک بار دیگر از A New Hope، به جای تلاش برای انجام کاری جدید با فرنچایز ارجمند، به ایمنی رضایت داد. با این حال، طرفداران این اطمینان را قدردانی کردند، زیرا باکس آفیس The Force Awaken برای خود صحبت می کند. و در حالی که زمان لزوماً به آن لطف نکرده است، فیلمی لذت بخش و افزوده ای شایسته به فرانچایز است.

 

۱۹- «دزدان دریایی کارائیب: سینه مرد مرده» (۲۰۰۶)

درآمد جهانی: ۱,۰۶۶,۱۷۹,۷۴۷ دلار

سه گانه اولیه دزدان دریایی کارائیب به کارگردانی گور وربینسکی نشان دهنده برخی از عجیب ترین و اصلی ترین فیلم های بلاک باستر استودیویی قرن بیست و یکم است. چه کسی فکرش را می‌کرد که یک سواری در شهربازی دیزنی در نهایت الهام‌بخش یک سه‌گانه حماسی با وسعت و مقیاس ارباب حلقه‌ها باشد؟ با این حال، برخلاف همه شانس ها، این فیلم ها به پدیده های واقعی سینمایی بدل شدند، با شخصیت های به یاد ماندنی و VFX تماشایی که تا به امروز باقی مانده است.

فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest در سال ۲۰۰۶، بیل نای را در نقش دیوی جونز در یکی از بهترین اجراهای موشن کپچر در تمام دوران معرفی کرد. در گذشته، موفقیت Dead Man’s Chest بسیار غافلگیرکننده است، به خصوص به این دلیل که نسخه قبلی آن به این اعداد نزدیک نشده بود. این تنها زمانی بیانگر تمایل تماشاگران برای هجوم به سالن‌های سینما است که تماشای نمایش بزرگ با جذابیت ستاره‌های سینما و قابلیت اطمینان استودیویی مانند دیزنی مطابقت داشته باشد.

 

۱۸- شوالیه تاریکی برمی خیزد (۲۰۱۲)

درآمد جهانی: ۱,۰۸۱,۱۶۹,۸۲۵ دلار

اگرچه به طور گسترده ای به عنوان یک فیلم تا حدی در مقایسه با درخشش فیلم قبلی خود دیده می شود، شوالیه تاریکی برمی خیزد، همچنان یکی از فیلم های برتر ابرقهرمانی است. واضح بود که نولان سعی نمی کرد همان تریلر جنایی قبلی را بسازد و بیشتر به ساخت یک حماسه عاطفی و معنوی که در مورد مسائل اجتماعی اظهارنظر می کرد علاقه داشت.

شوالیه تاریکی برمی خیزد، در حالی که دستیابی به آن بسیار فراتر از حد ممکن است، به عنوان یک پایان مناسب برای آنچه که مسلماً بزرگترین سه گانه در سینمای ابرقهرمانی باقی مانده است، می باشد. این یکی از فیلم های نادر ابرقهرمانی است که در آن پیامدهای واقعی و نتیجه گیری قطعی وجود دارد. ممکن است این فیلم طعمه ایده‌های بزرگ خودش شود و از یک بازی واقعاً ناقص سوم رنج ببرد، اما یک بازیگر شایسته و برخی از جاه‌طلبانه‌ترین صحنه‌های اکشن نولان، آن را به زمان هیجان‌انگیز و ارزشمندی در فیلم تبدیل می‌کند – و واضح است که تماشاگران معاصر با آن موافق هستند.

 

۱۷- Avengers: Endgame 2019

درآمد جهانی: ۲,۷۹۹,۴۳۹,۱۰۰ دلار

Avengers: Endgame به عنوان فصل پایانی عالی برای حماسه Multiverse عمل می‌کند و به این فرنچایز حماسی کمک می‌کند تا به نتیجه‌ای برسد که نسل اول قهرمانان مارول را آغاز کرد. فیلم علیرغم اینکه سه ساعت طول می کشد، ساختاری درخشان دارد، در پرده اول بر غم جمعی انتقام جویان تمرکز دارد، پرده دوم بر عنصر سفر در زمان متمرکز شده است، و پرده سوم به عنوان بن بست نهایی با تانوس (جاش برولین) عمل می کند.

Avengers: Endgame که به خاطر جاه‌طلبی و بازده احساسی‌اش بی‌پایان ستایش می‌شود، مسلماً رویداد سینمایی هزاره جدید باقی مانده است. حتی فازهای ۴ و ۵ مارول نیز نتوانسته اند به آن عمل کنند. از بسیاری جهات، Endgame پایان یک دوره بود، نه تنها برای فرنچایز اصلی خود، بلکه برای ژانر ابرقهرمانی به عنوان یک کل. و در حالی که ماجراهای قهرمانانه بیشتری در راه است، هیچ کدام احتمالاً با ارتفاعات به دست آمده توسط این فیلم برابری نمی کند.

 

۱۶- «انتقام جویان» (۲۰۱۲)

درآمد جهانی: ۱,۵۲۰,۵۳۸,۵۳۶ دلار

پس از بیش از یک دهه فعالیت و تعداد بی‌شماری فیلم و پروژه‌های استریم، اولین تیم MCU یکی از بهترین تلاش‌های آن‌ها است. در حالی که وسعت و تماشای انتقام جویان ممکن است به اندازه سال ۲۰۱۲ چشمگیر نباشد، عمدتا به لطف پیچیدگی فزاینده داستان سرایی حماسه، انتقام جویان ترکیبی عالی از قلب، طنز و احساسات است که با نویسندگی و کارگردانی فوق العاده به هم دوخته شده اند. .

انتقام جویان ثابت کردند که MCU چه از نظر انتقادی و چه از نظر مالی توانایی دارد. این انتظارات را زیر پا گذاشت و هم شور و شوق دنیای ابرقهرمانی و هم دنیای سینمایی را که بیشتر دهه ۲۰۱۰ بر آن حاکم بود، به وجود آورد. انتقام جویان با اثبات اینکه یک داستان به هم پیوسته می تواند در مقیاس بزرگ موفق شود، راه را برای بسیاری از بزرگترین موفقیت های باکس آفیس دهه هموار کرد. و در حالی که انتقام‌جویان برای بریچ‌های خود بیش از حد بزرگ شده‌اند، اولین تیم آن‌ها همیشه به عنوان مدرکی بر درخشش خود برجسته خواهد بود.

 

۱۵- “هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت ۲” (۲۰۱۱)

درآمد جهانی: ۱,۳۴۲,۳۵۹,۹۴۲ دلار

هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت ۲ به عنوان یک فصل پایانی عالی در حماسه عمل کرد و در نهایت بهترین دستاورد کارگردان دیوید یتس در مجموعه پاتر بود. تماشاگران در دهه پس از اولین حضورشان به دنیل رادکلیف، روپرت گرینت و اما واتسون وابستگی شدیدی پیدا کرده بودند و دیدن پایانی قطعی برای سفرهای هری، رون و هرمیونیز بسیار خوشحال کننده بود.

قبل از رونق ابرقهرمانی در اوایل دهه ۲۰۱۰، هری پاتر رویداد سینمایی هر تابستان بود. این فیلم ها طرفداران قوی و وفاداری را به دست آوردند که امروز، بیش از یک دهه از آخرین ورود، همچنان فعال هستند. و در حالی که این حماسه بخشی از درخشش خود را از دست داده است، تا حد زیادی به لطف نظرات بحث برانگیز سازنده آن، هشت فیلم اصلی هنوز می توانند به عنوان ورودی های مهم در سینمای قرن بیست و یکم باقی بمانند.

 

۱۴- “آواتار” (۲۰۰۹)

درآمد جهانی: ۲,۹۲۳,۷۰۶,۰۲۶ دلار

خیلی خوب است که می بینیم پرفروش ترین فیلم تاریخ نه تنها یک فیلم اورجینال است، بلکه یک فیلم بسیار خوب نیز هست! آواتار اشتیاق جیمز کامرون به محیط زیست را با برخی از باورنکردنی ترین ساخته های جهان در تاریخ سینما ترکیب کرد. استفاده از فناوری نوآورانه سه بعدی، به علاوه شهرت کامرون به عنوان یک نویسنده واقعی، منجر به تبدیل شدن آواتار به یک پدیده در اواخر سال ۲۰۰۹ و اوایل سال ۲۰۱۰ شد.

جای تعجب نیست که از زمان اکران اولیه آن در سینما در سال ۲۰۰۹، جایگاه آواتار تنها افزایش یافته است و هم به عنوان یک شاهکار شگفت انگیز از شگفتی فنی و هم یک قطعه فوق العاده از داستان سرایی کلاسیک باقی مانده است. داستان موفقیت آن چیزی جز چشمگیر نیست. به هر حال، هر چند وقت یک بار فیلمی را می بینید که با ۷۷ میلیون دلار فروش بیش از ۲ میلیارد دلار درآمد داشته باشد؟ آواتار یک دستاورد بی‌نظیر است و تاییدی دیگر بر این که کامرون واقعاً یک استعداد پیشرو است که یک بار در یک نسل وجود دارد.

 

۱۳- «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» (۲۰۱۶)

درآمد جهانی: ۱,۱۵۵,۰۴۶,۴۱۶ دلار

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی سال‌ها بعد نه تنها به عنوان بهترین فیلمی که جو و آنتونی روسو کارگردانی کرده‌اند، بلکه به عنوان فیلم نادر تیم‌آپ MCU که در آن شخصیت‌های فردی برجسته و دارای قوس‌های منحصربه‌فرد هستند، ماندگار شد. سفر استیو راجرز (کریس ایوانز) به عنوان یک رهبر تکمیل می شود زیرا او ماهیت قرارداد سوکوویا را زیر سوال می برد و زندگی خود را برای نجات بهترین دوست همیشگی خود، باکی بارنز (سباستین استن) به خطر می اندازد.

مسلماً مهم‌ترین ورود غیرانتقام‌جوی MCU، جنگ داخلی، فرنچایز را به سمتی جدید و تاریک‌تر سوق داد. این فیلم چندین بازیگر اصلی را وارد MCU کرد، از جمله مرد عنکبوتی، پلنگ سیاه، و بارون زمو، در حالی که تاندربولت راس را دوباره معرفی کرد. کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی با صحنه های اکشن واقعاً جذاب و داستانی پر طنین احساسی که باعث می شد تماشاگران به قهرمانان روی صفحه اهمیت دهند، یکی از بزرگترین پیروزی های مارول باقی مانده است.

۱۲- آواتار: راه آب (۲۰۲۲)

درآمد جهانی: ۲,۳۲۰,۲۵۰,۲۸۱ دلار

آواتار: راه آب غیرممکن‌ها را انجام داد: هم به‌عنوان یک دستاورد فنی و هم در سطح داستان، از نسخه قبلی خود بالاتر بود. در حالی که آواتار اصلی اغلب متهم می‌شود که ترم‌های کلاسیک را به نفع داستانی بدون الهام تکرار می‌کند، عاقبت با ساخت جهان تمام شد و دنیای شگفت‌انگیز پاندورا را به نتایج خیره‌کننده گسترش داد.

اغراق آمیز نیست اگر بگوییم Avatar: The Way of Water باورنکردنی ترین دستاورد بصری تاریخ فیلم است. همچنین درست است که به عنوان یک فیلم قدرتمند از نظر احساسی موفق می شود. پرورش خانواده سالی و فرهنگ ناوی. جیمز کامرون پس از سال‌ها مواجهه با شک‌ها ثابت کرد که بله، مردم همچنان به آواتار اهمیت می‌دهند. «هرگز علیه کامرون شرط بندی نکن» همیشه وجود داشته است، اما پس از موفقیت The Way of Water، اکنون چیزی شبیه به یک اخلاق هالیوودی است.

 

۱۱- “زوتوپیا” (۲۰۱۶)

درآمد جهانی: ۱,۰۲۵,۵۲۱,۶۸۹ دلار

در دهه گذشته، انیمیشن والت دیزنی مبتکرتر و ثابت‌تر از پیکسار بود. در حالی که پیکسار تا حد زیادی بر روی دنباله‌ها، پیش‌درآمدها و تخیل‌های مجدد تمرکز داشت، انیمیشن والت دیزنی داستان‌های خلاقانه‌تری را در پیش گرفت که شخصیت‌های جدید و بلافاصله نمادین را با پیشرفت‌های باورنکردنی در انیمیشن‌های سه‌بعدی ترکیب می‌کردند. Zootopia به دلیل پیام اجتماعی و ارتباط آن با گفتگوهای مدرن در مورد تبعیض، امتیازات، پلیس بیش از حد، و فساد سیاسی، برجسته است.

این واقعیت که همه این مضامین و پیام‌ها را به‌طور مؤثری در بر می‌گیرد در حالی که اصلاً ظریف نیست، قبلاً قابل ستایش است. انیمیشن زرق و برق دار، صداپیشگی ستارگان و روایت پر جنب و جوش و متقاعد کننده آن را اضافه کنید و Zootopia به یکی از بزرگترین دستاوردهای مدرن دیزنی تبدیل می شود. از آنجا که دیزنی، خوب، دیزنی است، دنباله ای برای Zootopia در حال حاضر در دست ساخت است. امیدواریم که جوهره ای که نسخه اصلی را به چنین موفقیت تجاری و انتقادی تبدیل کرده است حفظ کند.

 

۱۰- «پلنگ سیاه» (۲۰۱۸)

درآمد جهانی: ۱,۳۴۹,۹۲۶,۰۸۳ دلار

Black Panther نه تنها یکی از بهترین قسمت‌های دنیای سینمایی مارول بود، بلکه یک رویداد فرهنگی بود، برخلاف هر چیزی که ژانر ابرقهرمانی تا به حال دیده بود. این فیلم تاکید زیادی بر غنای فرهنگ سیاه‌پوستان داشت و تبدیل به نقطه عطفی در بازنمایی و ارتقای MCU به قلمرو معتبری شد که مدت‌ها از آن فراری بود.

حتی بدون بافت همبند MCU، پلنگ سیاه به‌عنوان داستان قهرمانی در حال ظهور که با میراث پدرش کنار می‌آید و تلاش می‌کند تا یک ملت در حال مبارزه را رهبری کند، به طرز درخشانی کار می‌کند. پلنگ سیاه اولین فیلم ابرقهرمانی تاریخ بود که نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم شد و به عنوان یک نمایش عالی از بزرگی ستاره سینما چادویک بوزمن بزرگ فقید عمل کرد.

 

۹- «جنگ ستارگان: آخرین جدای» (۲۰۱۷)

درآمد جهانی: ۱,۳۳۴,۴۰۷,۷۰۶ دلار

جنگ ستارگان: آخرین جدای یکی از جسورانه ترین دستاوردهای دوران بلاک باستر مدرن است. رایان جانسون، کارگردان، به جای ساخت دنباله‌ای عمومی که به سادگی ضربات داستانی امپراتوری ضربه می‌زند را تکرار می‌کند – دقیقاً مانند نسخه قبلی آن با یک امید جدید – فیلمنامه را تغییر داد. با انتخاب تجزیه و تحلیل مضامین اصلی حماسه جنگ ستارگان و بررسی اینکه آیا Jedi Order در مأموریت خود موجه است یا خیر، The Last Jedi به مهم ترین ورودی در حماسه از زمان سه گانه اصلی تبدیل شد.

مارک همیل عملکرد حرفه‌ای خود را به‌عنوان نسخه‌ای قدیمی‌تر و بدبینانه‌تر از لوک اسکای‌واکر ارائه می‌دهد که با شک و تردید به خود و گذشته مشکوک خود مواجه است. The Last Jedi یک نفس واقعی از هوای تازه در فرنچایزی بود که برای مدت طولانی به تکرار مفاهیم آشنا بسنده کرده بود. این به‌عنوان یک قطعه فیلم‌سازی مبتکرانه و جسورانه است، فیلمی که جرأت می‌کند ماهیت فرنچایزی که آن را به وجود آورده زیر سوال ببرد.

 

۸- “باربی” (۲۰۲۳)

درآمد جهانی: ۱,۴۴۵,۶۳۸,۴۲۱ دلار

مارگوت رابی در سال ۲۰۲۳ به عنوان ستاره و تهیه کننده بزرگترین فیلم سال در اختیار داشت. باربی به لطف کارگردانی مطمئن گرتا گرویگ و فیلمنامه شوخ و نامحسوس او که با شریک زندگی واقعی اش، نوآ بامباخ نوشته شده است، یک اختراع واقعی عروسک معروف است. بازی‌های دزدی صحنه و نامزد جایزه اسکار از رایان گاسلینگ و آمریکا فررا، این نمایش عجیب و غریب صورتی رنگ را بیشتر تقویت می‌کند و آن را به بالای جدول باکس آفیس می‌برد.

با این حال، چیزهای بیشتری برای باربی از پلاستیک وجود دارد. این فیلم کاوشی پر طنین از زنانگی و پویایی جنسیتی است که پیام خود را زیر دوز سنگین طنز و شعله ور می پوشاند. باربی هرگز موعظه گر نیست و در واقع در مشاهدات خود از پدرسالاری و معنای زندگی زن در آن کاملاً منصف است. باربی یکی از بهترین فیلم‌های دهه ۲۰۲۰ و نقطه عطف مهم باکس آفیس برای زنان در جلو و پشت دوربین است.

۷- «تاپ گان: ماوریک» (۲۰۲۲)

درآمد جهانی: ۱,۴۹۵,۶۹۶,۲۹۲ دلار

پس از سال‌ها توسعه و عقب‌نشینی‌های بیشتر به دلیل عوارض ناشی از همه‌گیری COVID-19 در ساخت فیلم‌های تئاتر، Top Gun: Maverick با ادای احترام برانگیزاننده خود به تجربه فیلم‌بازی در تئاتر، از همه انتظارات فراتر رفت. نه تنها این فیلم تایید کرد که تام کروز همچنان بزرگترین ستاره سینمای جهان است، بلکه به دلیل تمایل جمعی تماشاگران برای دیدن دوباره و دوباره فیلم، به عنوان فیلمی که “کسب و کار را نجات داد” شناخته شد.

این فقط مخاطب نبود که آن را پذیرفت. ماوریک توسط منتقدان به عنوان ترکیبی عالی از غرایز جسورانه کروز و هنر مشهور او مورد تحسین قرار گرفت. بیشتر موفقیت Top Gun: Maverick در باکس آفیس به دلیل استفاده از صفحه نمایش های IMAX بود که صحنه های عملی باورنکردنی مبارزات هوایی را هیجان انگیزتر می کرد. بیش از راه آب، ماوریک رویداد سینمایی سال ۲۰۲۲ بود که بازگشتی به فیلم‌های اکشن کلاسیکی بود که هالیوود دوست داشت در اواخر قرن بیستم بسازد.

 

۶- «اسکای فال» (۲۰۱۲)

درآمد جهانی: ۱,۱۴۲,۴۷۱,۲۹۵ دلار

اسکای فال بهترین فیلم در کل فرنچایز جیمز باند است، زیرا چالش تجزیه و تحلیل تاریخ شخصیتی را که ۵۰ سال از عمرش می گذرد، به عهده گرفت. ۰۰۷ از کجا آمد و چه ارتباطی با دوران مدرن جاسوسی داشت؟ سام مندز این سوالات را با بررسی کاوشگرانه MI6 که اتفاقاً برخی از بهترین فیلم‌های فرنچایز تا کنون را نیز در خود جای داده بود، توسط راجر دیکینز، فیلمبردار برجسته، مورد توجه قرار داد.

دنیل کریگ ثابت کرد که پیچیده‌ترین و کاریزماتیک‌ترین بازیگری است که تا به حال به جای ۰۰۷ قدم گذاشته است، در حالی که جودی دنچ در آخرین بازی او در نقش ام، چرخشی دلخراش و غم‌انگیز انجام داد. با این حال، این شرور حیله‌گر و ترسناک خاویر باردم بود که فرار کرد. با این فیلم، Skyfall را به عنوان بهترین فیلم باند دوران مدرن تثبیت کرد.

 

۵- «داستان اسباب بازی ۳» (۲۰۱۰)

درآمد جهانی: ۱,۰۶۷,۳۱۶,۱۰۱ دلار

انتخاب بهترین قسمت در مجموعه داستان اسباب‌بازی با انتخاب یکی از سه شاهکار و یک ورودی بالاتر از حد متوسط اما بسیار غیر ضروری است. در حالی که هر چهار فیلم از نظر عاطفی دلهره‌آور هستند و به شیوه‌های خود از نظر داستانی پیچیده هستند، داستان اسباب‌بازی ۳ با مضامین دشوار رشد و پیشرفت دست و پنجه نرم می‌کند. همچنین ممکن است خنده دارترین فیلم در این مجموعه باشد، به لطف Buzz Lightyear اسپانیایی زبان (تیم آلن) و معرفی مایکل کیتون در نقش کن.

داستان اسباب‌بازی ۳ نیز مورد استقبال منتقدان قرار گرفت و سومین (و تا به امروز، جدیدترین) انیمیشنی شد که نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم شد. این فیلم باکس آفیس را فتح کرد و بدون زحمت به مرز یک میلیارد دلار رسید و ثابت کرد که نوستالژی می تواند ابزار قدرتمندی باشد تا زمانی که درست انجام شود.

 

۴- تایتانیک (۱۹۹۷)

درآمد جهانی: ۲,۲۶۴,۷۴۳,۳۰۵ دلار

جدیدترین انتشار مجدد تایتانیک بار دیگر ثابت کرد که جک (لئوناردو دی کاپریو) و رز (کیت وینسلت) عاشقانه همچنان قدرت زیادی بر مخاطبان در سراسر جهان دارد. داستان عشق بی انتها کامرون از اکران اولیه اش یک روز پیر نشده است و مدت زمان سه ساعت فیلم به لطف ترکیب منحصر به فرد عاشقانه، درام قوی و جلوه های بصری خیره کننده فیلم به پایان می رسد.

دستاوردهای مالی تایتانیک گیشه را برای همیشه تغییر داد. اگر این به اندازه کافی خوب نبود، یک موفقیت بزرگ نیز بود. تایتانیک با یازده پیروزی خود، از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی، رکورد بیشترین برنده جایزه اسکار را به دست آورد. امروزه، تایتانیک به‌عنوان یکی از برندگان بهترین فیلم در تمام دوران شناخته می‌شود، یک دستاورد سینمایی پیروزمندانه که به عنوان یک قبل و بعد در تاریخ سینما باقی مانده است.

 

۳- «پارک ژوراسیک» (۱۹۹۳)

درآمد جهانی: ۱,۱۰۹,۸۰۲,۳۲۱ دلار

پنج دنباله و دو دهه بعد، هیچ چیز از پارک ژوراسیک اصلی بالاتر نخواهد رفت. یک بار دیگر، استیون اسپیلبرگ با یک ماجراجویی بلاک باستر بی انتها که تمام قلب، طنز، هیجان و حس هیبتی را که سینمای مدرن به شدت فاقد آن است، به نمایش گذاشت، ثابت کرد که چرا او بزرگترین فیلمساز زنده است. این فیلم یک دستاورد فنی پیشگامانه بود و تماشاگران را در شگفتی از بلندی هایی که سینما می توانست به آن دست پیدا کند، برانگیخت.

پارک ژوراسیک فقط به خاطر دستاوردهای بصری اش که در سال ۱۹۹۳ خارق العاده بودند و امروز نیز به عنوان یک شگفتی باقی مانده اند، خاص نبود. به خاطر شخصیت‌های غنی و کاریزمایی که سم نیل، لورا درن و جف گلدبلوم به نمایش گذاشتند، الهام‌بخش عشق مخاطبان بود. با لمس علامت تجاری اسپیلبرگ در پشت دوربین و رژه ای از خلاقیت های شگفت انگیز دینو در نمایش، پارک ژوراسیک تبدیل به فیلم تعیین کننده اوایل دهه ۹۰ شد و یکی از بهترین فیلم های پرفروش تاریخ سینما باقی ماند.

 

۲- شوالیه تاریکی (۲۰۰۸)

درآمد جهانی: ۱,۰۰۶,۲۳۴,۱۶۷ دلار

شوالیه تاریکی تنها بهترین فیلم ابرقهرمانی ساخته شده یا بهترین فیلم در فیلم‌شناسی کریستوفر نولان نیست. به عنوان یک فیلم کلاسیک سینمای مدرن آزمون زمان را پس داده است. این فیلم ترکیبی از گام‌های سریعی بود که نولان از مایکل مان به ارث برده بود، بازی شرورانه بزرگ هیث لجر در نقش جوکر، و بینش‌های شگفت‌انگیزی درباره تشدید تنش، فساد سیاسی و ظهور تروریسم داخلی.

کمتر فیلمی را می توان با میراث غنی و پیچیده شوالیه تاریکی مقایسه کرد. این فیلم لحظه‌ای بود که رکوردهای باکس آفیس را شکست و در بیشتر سال‌های ۲۰۰۸ و سال‌های پس از آن بر گفتگوها مسلط بود. شوالیه تاریکی میراث بزرگی برای نولان به جا می گذارد. حذف آن از فهرست بهترین فیلم به دلیل الهام بخشیدن به جوایز اسکار از پنج به ده نامزدی است.

 

۱- ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه (۲۰۰۳)

درآمد جهانی: ۱,۱۴۷,۶۳۳,۸۳۳ دلار

در حالی که هر سه فیلم سه گانه ارباب حلقه ها در نوع خود شاهکار هستند، بازگشت پادشاه عالی ترین پایانی را ارائه کرد که طرفداران J.R.R. تالکین می توانست درخواست کند. «بازگشت پادشاه» که تا حد نفس‌گیر شدن هیجان‌انگیز است، از جمله فیلم‌های نادری است که شایسته عنوان «حماسه» است. هر جنبه ای عالی است، از ارزش های تولید گرفته تا موسیقی، بازیگری، تدوین و فیلمبرداری. این فیلم یک قطعه سینمایی زیباست که مخاطبان را به دنیایی جدید می برد و تلاش فرودو را بیش از پیش شخصی و حیاتی می کند.

بازگشت پادشاه بزرگترین دستاورد سه گانه پیتر جکسون در سطح اکشن و احساسی است. هیچ نبردی حماسی تر از نبرد عظیم گوندور نبود، و هیچ لحظه ای قدرتی برابر با دیدن فرودو (الیجا وود)، سم (شان آستین)، مری (دومینیک موناهان) و پیپین (بیلی بوید) برای اولین بار نداشت. زمان از آغاز سفر آنها. Return of the King تقریباً یک فیلم عالی و ارائه نهایی ژانر فانتزی روی پرده است.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.