تاریخ انتشار : یکشنبه 12 دی 1400 - 17:33
187 بازدید
کد خبر : 182990

تصویب پژوهانه‌های جدید در مرکز حافظ شناسی

تصویب پژوهانه‌های جدید در مرکز حافظ شناسی

ایسنا/فارس جانشین مدیر مرکز حافظ شناسی از تصویب ۲ پژوهانه جدید تحت عنوان “پژوهانه خانواده صحرائیان” توسط این مرکز خبر داد. رضا رستگاری، شنبه ۲۵ بهمن به خبرنگاران گفت: مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، با هدف حمایت از پژوهشگران ممتاز و دانش‌آموختگان مستعد دانشگاهی و توسعه‌ی کیفی پژوهش‌های بنیادی در پیوند با حافظ، به‌جذب و تخصیص اعتبارات

تصویب پژوهانه‌های جدید در مرکز حافظ شناسی

ایسنا/فارس جانشین مدیر مرکز حافظ شناسی از تصویب ۲ پژوهانه جدید تحت عنوان “پژوهانه خانواده صحرائیان” توسط این مرکز خبر داد.

رضا رستگاری، شنبه ۲۵ بهمن به خبرنگاران گفت: مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، با هدف حمایت از پژوهشگران ممتاز و دانش‌آموختگان مستعد دانشگاهی و توسعه‌ی کیفی پژوهش‌های بنیادی در پیوند با حافظ، به‌جذب و تخصیص اعتبارات تحقیقی در قالب پژوهانه یا گرنت پژوهشی اقدام کرده است.

رستگاری ادامه داد: پس از تصویب و اجرای سه پژوهانه طی ۲ سال گذشته، در آستانه‌ی سال ۱۴۰۰ شاهد تصویب ۲ پژوهانه‌ی جدید با همراهی خانواده‌ی محترم صحرائیان، نهایی شده و توسط مرکز حافظ‌شناسی اجرا می‌شود.

به‌گفته‌ی وی این پژوهانه، اعطای ۲ اعتبار مستقل به‌نام شادروان «آقای رضی صحرائیان» و شادروان «بانو شکیبا صحرائیان» است که ازسوی فرزندان آنان، در قالب حمایت مالی از طرح‌های تحقیقی و مطالعات حافظ‌پژوهی به‌مرکز حافظ‌شناسی است و این دو طرح تحت عنوان پژوهانه‌ی خانواده‌ی صحرائیان مطرح شده است.

رستگاری ادامه داد: دانش‌آموختگان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری، حافظ‌پژوهان واجد شرایط و هنرمندان صاحب اثر شاخص می‌توانند برای برخورداری از این پژوهانه، طرح‌های پیشنهادی خود را به‌معاونت پژوهشی مرکز حافظ‌شناسی ارسال کنند. ‌

وی افزود: مرکز حافظ‌شناسی ضمن پاسداشت این اقدام شایسته‌ی فرهنگی، امیدوار است توجه به تاریخ و فرهنگ ایران و حمایت از دانش و هنر ایرانی، بیش از گذشته وجهه‌ی همّت نیک‌اندیشان پیش‌بین واقع شود.

به گزارش ایسنا، مرکز حافظ‌شناسی پیش از این، موفق به‌تصویب و اجرای ۳ پژوهانه شامل “پژوهانه‌ی دکتر زهرا طاهری”، “پژوهانه‌ی مهندس بهرام بزرگ” و “پژوهانه‌ی دکتر زهرا رنجبری” شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.